ДУМКИ

Автор пише про одну з головних проблем сучасної світової спільноти — високі ціни за доступ до наукових публікацій.
У чому проблема із доступом до наукових публікацій на Заході і як її вирішити
Антон Процюк
Ким має бути науковий керівник? Впродовж місяця Локус запитував дослідників із соціальних та гуманітарних наук. Їх думки – в одному матеріалі.
Хто такий науковий керівник?
Роздуми над книжкою Жака Рансьєра «Учитель-незнайко». Ксенія Мейта аналізує педагогічну методу, запропоновану Рансьєром на противагу традиційним підходам у філософії освіти.
Емансипативна методологія Жака Рансьєра. Огляд книжки «Учитель-незнайко»
Ксенія Мейта
Роздуми над книжкою Джудіт Батлер «Фрейми війни. Чиї життя оплакують?» Єлизавети Гільгурт. Авторка аналізує проект соціальної онтології Батлер та розмірковує про важливість критичної теорії.
Соціальна онтологія Джудіт Батлер. Огляд "Фреймів війни"
Єлизавета Гільгурт
Поняття "наукова комунікація" асоціюєтсья із популяризацією науки у суспільстві. Авторка наполягає на тому, що це явище набагато складніше й покликане відігравати вирішальну роль у процесі розвитку науки.
Що таке наукова комунікація?
Дар'я Заремба
Валерія Максимець аналізує роль комплексу неповноцінності у формуванні гендерних ролей та ділиться враженнями від книги Андре Роша "Перша стать".
Чоловіча ідентичність в книзі Андре Роша «Перша стать»
Валерія Максимець
«Якщо ви вже почали своє становлення як науковці, то можу вас відразу порадувати — ви не мали іншого вибору». Філософ Михайло Кольцов розмірковує про те, що саме визначає науковця, у чому полягає необхідність граничного запитування та чому дослідники не можуть бути одинаками.
Шлях науковця: як потрапляють до науки?
Михайло Кольцов