ДОСЛІДНИКУ

У цьому тексті Юлія Скубицька ділиться досвідом написання наукових робіт у англо-саксонській системі та дає конкретні поради, як написати хорошу статтю.
Пиши, редагуй: створюємо науковий текст, який приємно читати.
Юлія Скубицька
Чому на практиці теорія та емпірика не стоять окремо одна від одної і як зробити так, щоб інтуїтивні очікування прийняли вигляд лінійно сформульованих робочих гіпотез? Катерина Мальцева про те, як співвідносяться теорія та емпірика у дослідженні та як перетворити напрацювання в осмислений науковий текст.
Не просто гра в SPSS: як перестати розділяти теорію та емпірику й почати досліджувати?
Катерина Мальцева
Hard science, hard-методи та hard-теорії в культурології — Олег Собчук на прикладі мов, техніки та мистецтва робить огляд культурної еволюції як нового напрямку наукових досліджень. У матеріалі авторські добірки літератури, наочні приклади та покликання на корисні інформаційні ресурси.
Дослідження культури як hard science
Олег Собчук
Дмитро Михайлов підготував підбірку філософських шкіл, що осмислюють взаємодію людини та техніки. До огляду увійшли society for philosophy and technology, future of humanity institute та postphenomenology. Автор стисло пояснив, чим займається кожна з шкіл, й вказав за якими виданнями, сайтами та дослідницькими центрами варто слідкувати.
Філософські школи: антропологія техніки
Дмитро Михайлов
Do the changes in party system institutionalization have a positive association with the changes in the level of democracy in Ukraine? Oleksandr Kuchynskyi using a new way of measuring party system institutionalization — party system closure is going to answer the question: if there is an association between the dynamics of party system institutionalization and the level of democracy in Ukraine. The article also contains methodological explanations from the author in the footnotes.
Party System Institutionalization and Democratization of a Political Regime in Ukraine. Paper with methodological explanations
Oleksandr Kuchynskyi
Огляд окремого напрямку досліджень від фахівця: загальний контекст разом із корисними лінками за темою. Назарій Назаров – про етномузикологію, науку на перетині фольклористики та музикознавства.
Етномузикологія
Назарій Назаров
Коротко про три популярні стилі цитування від Валерії Максимець: APA, MLA та CHICAGO разом із готовими шаблонами для оформлення робіт за цими стандартами. Шаблони доступні для скачування.
Не ВАКом єдиним: MLA, APA, CHICAGO
Валерія Максимець
На прикладі добірки з шістьох спеціалізованих YouTube-каналів військово-історичного спрямування Валерій Хмельницький показує можливість займатися наукою та поширювати результати досліджень за допомогою нетипових ресурсів.
Дослідження в YouTube: добірка військово-історичних каналів
Валерій Хмельницький
Benjamin Skuse, PhD and science writer, suggests 7 tips for early-career researchers: how to optimize your productivity and why should you choose channels for distribution while writing?
7 tips for writing your first paper
Benjamin Skuse